IV Liga. Porażki na zakończenie sezonu

Start Krasnystaw i Ogniwo Wierzbica w ostatniej kolejce czwartej ligi sezonu2023/2024 przegrały swoje mecze. Start nieoczekiwanie uległ zdegradowanej Stali Poniatowa różnicą dwóch goli, choć do przerwy przegrywał 0:5, zaś Ogniwo zostało rozgromione przez Ładę, która strzeliła w Wierzbicy aż osiem bramek. Sześć z nich zdobył Patryk Dorosz.

START KRASNYSTAW – STAL PONIATOWA 3:5 (0:5)

0:1 – Gąsiorowski (11 karny), 0:2 – Wrzyszcz (15), 0:3 – Gąsiorowski (27), 0:4 – Gąsiorowski (30), 0:5 – Katushynskui (33), 1:5 – Strug (59), 2:5 – Skiba (66), 3:5 – Misztal (89).

START: Janiak – Misztal, Saj, Nowak (36 Cygan), Łopuszyński, Chariasz (46 Skiba), Pęcak, Leszczyński (89 Krupicz), Czochrowski, Jabłoński (46 Buk), Strug (89 Moniakowski).

Start po pucharowym, ponad dwugodzinnym boju, dobrze rozpoczął mecz, bo już w 4 min. Łukasz Strug mógł zdobyć gola, ale zmarnował okazję sam na sam z bramkarzem Stali. W 11 min. goście zdobyli bramkę z rzutu karnego. Zmęczeni zawodnicy z Krasnegostawu zaczęli popełniać proste błędy w obronie, co skończyło się utratą kolejnych bramek. W sumie do przerwy Start stracił ich aż pięć. W drugiej połowie trener Marek Kwiecień dokonał kilku zmian. Jego zespół zagrał zdecydowanie lepiej, zdobył trzy gole, ale nie zdołał jednak odwrócić losów meczu, by zdobyć choćby punkt. Stal mimo wygranej została zdegradowana do ligi okręgowej.

* * *

OGNIWO WIERZBICA – ŁADA BIŁGORAJ 0:8 (0:5)

0:1 – Wojtyło (1), 0:2 – Dorosz (21), 0:3 – Dorosz (29), 0:4 – Dorosz (35), 0:5 – Paćkowski (40), 0:6 – Wojtyło (61), 0:7 – Dorosz (70), 0:8 – Dorosz (72).

OGNIWO: Woźniak (72 Budzyński) – Sobiesiak, Pełczyński, Marczuk, Chlebiuk, Choina (65 Gałecki), Sas, Piechota, Jusiuk (32 K. Klimowicz), Brzyski (78 Mazurek), Dąbrowski (71 Siwek).

Ostatni mecz Ogniwa w czwartej lidze nie pozostanie kibicom w pamięci. Zawodnicy trenera Karola Bujaka dali sobie wbić aż osiem goli, doznając bardzo wysokiej porażki. (rt)

IV Liga – tabela

Wyniki 34. kolejki:

START KRASNYSTAW – STAL PONIATOWA 3:5, OGNIWO WIERZBICA – ŁADA BIŁGORAJ 0:8, Gryf Gmina Zamość – Górnik II Łęczna 2:0, Opolanin Opole Lubelskie – Lewart Lubartów 0:1, Stal Kraśnik – Granit Bychawa 6:0, Tomasovia Tomaszów Lubelski – Grom Kąkolewnica 1:1, Cisowianka Drzewce – Janowianka Janów Lubelski 1:2, Kryształ Werbkowice – Lublinianka 0:3, Motor II Lublin – Huragan Międzyrzec Podlaski 5:0

1. Lewart 34 82 78-23
2. Janowianka 34 78 84-29
3. Stal K. 34 74 83-31
4. Łada 34 64 65-42
5. START 34 61 59-47
6. Cisowianka 34 58 71-49
7. Opolanin 34 54 70-54
8. Tomasovia 34 48 54-42