Gajosz wygrywa w Czechach

Wiktoria Gajosz, uczennica IV LO w Chełmie, zawodniczka Tomasovii Tomaszów Lubelski, zwyciężyła w swoim biegu podczas międzynarodowych zmagań juniorów, które odbyły się w czeskim Brnie.

Wiktoria Gajosz pewnie wygrała rywalizację w biegu na 400 m, uzyskując czas 53,13 sek., i poprawiając dotychczasowy rekord życiowy o ponad sekundę. Ten wynik dał jej pierwsze miejsce w tabeli polskich zawodniczek rywalizujących na tym dystansie w kat. juniorek. Ponadto Gajosz, była zawodniczka Agrosu Chełm i wychowanka Damiana Leszczyńskiego, wypełniła minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dający jej możliwość udział w mistrzostwach świata juniorów, które odbędą się w Peru. Warto dodać, że w Brnie wraz z koleżankami z reprezentacji Dominiką Duraj, Aleksandrą Fornalik i Mileną Thamm, Gajosz zdobyła złoto w sztafecie 4×400 m. (kg)