Cztery cenne krążki zapaśników Cementu Gryfa Chełm

Nasze zawodniczki z trenerami i prezesem Mieczysławem Czwalińskim po turnieju Polnad Open

Doskonale spisali się zapaśnicy oraz zapaśniczki Cementu Gryfa Chełm podczas rozgrywanych w weekend w Warszawie, memoriału im. Pytlasińskiego (styl klasyczny – mężczyźni) i Poland Open (zapasy kobiet).Nasi zawodnicy zdobyli aż cztery medale!

Memoriał Pytlasińskiego i Poland Open to turnieje najwyższej kategorii w międzynarodowej, mistrzowskiej obsadzie. Nasi klasycy zakończyli zmagania na matach w stolicy z jednym medalem. Po dwóch wygranych pojedynkach i jednej pechowej porażce Szymon Szymonowicz zdobył brązowy medal w kategorii do 87 kg. Dobrze również się spisali Piotr Lewandowski – 67 kg oraz Igor Shepetun – 97kg, którzy zajęli wysokie piąte miejsca.

Z naszych pań najlepiej spisała się Katarzyna Krawczyk, zdobywając srebro w kategorii do 55 kg. Nasza olimpijka z Rio de Janeiro w walce finałowej uległa kadrowej koleżance – Jowicie Wrzesień. Brązowe medale podczas turnieju wywalczyły Olha Padoshyk – 62 kg oraz Daniela Tkachuk – 76kg!

W turnieju nie brała udziału nasza jedyna reprezentantka na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu  Anhelina Łysak, która do olimpiady przygotowuje się odrębnym cyklem i wszystko wskazują na to, że przed paryskimi zmaganiami wystartuje tylko w lipcowym turnieju w Hiszpanii.

Trenerami naszych zawodników są Dariusz Jabłoński oraz Andrzej Głąb, zaś zawodniczek Igor Lobas oraz Dariusz Kucharski. Serdecznie gratulujemy! JJ