Co słychać u wędkarzy? Wędkarski kołowrotek 01-07.07

Puchar Komendanta

(23 czerwca) Zarząd Koła PZW w Woli Uhruskiej zorganizował na rzece Bug w Zbereżu Gruntowe Zawody o Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Zbereżu. Ryby brały dobrze – głównie krąp oraz nieduży leszcz. Największą rybę zawodów, leszcza o wadze 1120 g, złowił Andrzej Polak. Klasyfikacja: 1. Mateusz Książek – 10800 pkt., 2. Norbert Cholawo – 4680 pkt., 3. Arkadiusz Pajor – 2950 pkt., 4. Krzysztof Kleszczyński – 2340 pkt., 5. Grzegorz Zalewski – 2305 pkt., 6. Wojciech Król – 2300 pkt. Zarząd koła składa podziękowania dla Komendanta Placówki Straży Granicznej w Zbereżu za patronat i sponsorowanie zawodów.

Nocny Feeder

W weekend z 15 na 16 czerwca zarząd koła PZW Sieja we Włodawie zorganizował zawody „Nocny Feeder 2024”. Miejscem zmagań wędkarzy było Jezioro Glinki. Najlepiej poradził sobie Paweł Łobacz. Drugi był Mateusz Pruszkowski, a trzeci Marek Kierpeka.

Mistrzostwa Spławikowe

(23 czerwca) na zbiorniku Siennica Różana odbyły się Mistrzostwa Spławikowe koła Ch.S.M. Startowało 33 zawodników, których sklasyfikowano w dwóch kategoriach wiekowych. Juniorzy: 1. Alex Kowalczuk – 710 pkt., 2. Marcelina Lewińska – 515 pkt., 3. Jakub Gardyński – 310 pkt. Seniorzy: 1. Piotr Olida – 1955 pkt., 2. Tomasz Dąbrowski – 1120 pkt., 3. Agata Petelska – 700 pkt.

Zarząd koła dziękuje wszystkim za udział w zmaganiach i zaprasza na kolejne zawody, które odbędą się w dniach 6 – 7 lipca na zbiorniku Niwa I. Zbiórka zawodników o godzinie 17:00 na sektorze C, zapisy do czwartku (4 lipca) – tel. 793-029-146.

Puchar Wójta Gminy Urszulin

(22 czerwca) na Zbiorniku Wytyczono odbyły się spławikowe zawody seniorów o Puchar Wójta Gminy Urszulin. Pierwsze miejsce zdobył Waldemar Michalski, który złowił łącznie 6205 g ryb. Drugie miejsce zdobył Mariusz Kikłowicz – 4480 g, a trzecie Grzegorz Arciszewski – 3070 g. Puchary oraz nagrody ufundował Adam Panasiuk, wójt gminy Urszulin.

Puchar Wójta Hańska

(23 czerwca) na rzece Bug we Włodawie odbyły się Gruntowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Hańsk, zorganizowane przez wójta Alana Struskiego, koło PZW w Dubecznie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku. Wygrał Ryszard Bruchacki – 1487 g, drugi był Wiktor Lenc – 671 g, a trzeci Marcel Mikitiuk – 481 g. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz upominki dyplomy ufundowane przez organizatorów.

Jubileuszowe Zawody Wędkarskie w Natalinie

Nad zalewem w Natalinie rozegrano VI Zawody Wędkarskie o „Puchar Wójta Gminy Kamień”, które były częścią obchodów 40-lecia gminy Kamień. Zawody zorganizował i przeprowadził zarząd stowarzyszenia „Pirania” w Kamieniu, które opiekuje się zalewem w Natalinie. Do zawodów przystąpiło 32 dorosłych wędkarzy i 5 młodzików. Ważenia ryb dokonali Piotr Woźniak z Koła Wędkarskiego „Wodnik” w Chełmie i Jerzy Łagowski. Pierwsze miejsce w kategorii seniorów wywalczył Krzysztof Szutkiewicz, który złowił 5, 21 kg ryb, drugie miejsce zajął Wojciech Oleszczuk z wynikiem 4,52 kg ryb, na trzecim miejscu uplasował się Jerzy Zieliński, który złowił 3,85 kg ryb. Po ważeniu wszystkie ryby wróciły do wody.

Najmłodszym zawodnikiem połowów był Wiktor Szykuła, najstarszym Leszek Kuchta. Największą rybę zawodów złowił Krzysztof Szutkiewicz – karp 2,37kg.

W kategorii młodzików pierwsze miejsce wywalczył Wojciech Rzeszut, drugie – Jan Nafalski, a trzecie – Szymon Jarzynowski. Wszyscy młodzicy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy a od „Zarządu Pirania” nagrody rzeczowe.

Pamiątkowe puchary i okolicznościowe dyplomy wędkarzom wręczał Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień.(opr. mo)

Puchar Gibsona

(15 czerwca) Zarząd Koła PZW w Woli Uhruskiej zorganizował Gruntowe Mistrzostwa Koła o Puchar Zajazdu Gibson, które były I turą do wyłonienia mistrza koła w tej dyscyplinie. Zawody rozegrano na rzece Bug w Woli Uhruskiej. Ryby brały dość dobrze a pogoda dopisała. Sędziowali Andrzej Polak oraz Robert Borysiuk. Wyniki: 1. Marek Kupisz – 5855 pkt., 2. Wojciech Kowalczyk – 5315 pkt., 3. Mateusz Książek – 4035 pkt., 4. Marcin Mikulski – 3935 pkt., 5. Andrzej Młynarski – 3520 pkt., 6. Grzegorz Zalewski – 3420 pkt. Zarząd koła składa serdeczne podziękowania dla właściciela Zajazdu Gibson pana Radosława Liperta za patronat i sponsorowanie zawodów.

Feederowe Mistrzostwa w Moczykiju

(23 czerwca) Zarząd koła PZW Moczykij zorganizował II Feederowe Mistrzostwa Koła 2024. Zawody odbyły się na rzece Bug w Woli Uhruskiej. Do rywalizacji stanęło 23 zawodników. Pogoda dopisała co pozwoliło na osiągnięcie dobrych wyników. Wygrał Michał Skiba – 5180 g. Drugi był Adam Żukowski – 4640 g, a trzeci Krzysztof Sawicz – 4710 g. Kolejne miejsca zajęli: 4. Krzysztof Skiba – 4555 g, 5. Leszek Roman – 4310 g, 6. Marek Wróblewski – 3290 g. (b)