Cement Gryf na turniejach w stolicy

Cztery medale padło łupem zawodniczek i zawodników Cementu Gryf Chełm podczas międzynarodowej rywalizacji w Warszawie w Memoriale Władysława Pytlasińskiego i turnieju Poland Open.

W Memoriale Władysława Pytlasińskiego rywalizował Szymon Szymonowicz. I w kat. do 87 kg zdobył brązowy medal pokonując Patryka Robaszyka przez przewagę techniczną. Na szczególną uwagę zasługuje pojedynek Szymona z reprezentantem Serbii, Aleksandrem Komarovem, który jest jednym z faworytów do zdobycia medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Szymonowicz po wyrównanej i zaciętej walce przegrał z Serbem tylko 1:2, zdobywając cenne doświadczenie. W Memoriale Władysława Pytlasińskiego walczyli też: Igor Shepetun – startując w kategorii do 97 kg uległ reprezentantowi Algierii i ostatecznie zajął piąte miejsce, oraz Piotr Lewandowski – w kategorii do 67 kg w walce o brązowy medal uległ Grzegorzowi Kunkielowi.

W tym samym czasie w Warszawie w turnieju Poland Open rywalizowały trzy zawodniczki Cementu Gryf Chełm. Katarzyna Krawczyk zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej do 55 kg, pokonując Laurę Almaganbetovą z Kazachstanu i Roksanę Zasinę. W finale uległa Jowicie Wrzesień. Olga Padoshyk wywalczyła brąz w kategorii do 62 kg pokonując w walce o medal Sung Hwa Young z Korei Południowej. W kategorii do 76 kg startowała z kolei Daniela Tkachuk, która stoczyła kilka trudnych walk z zawodniczkami ze Stanów Zjednoczonych, Tunezji i Kolumbii. Medalu nie zdobyła. (kg)