Astra w okręgówce!

ORZEŁ SREBRZYSZCZE – ASTRA LEŚNIOWICE 0:6 (0:1)

0:1 – S. Dąbrowski (39 z wolnego), 0:2 – S. Dąbrowski (47 z wolnego ), 0:3 – Nowakowski (49), 0:4 – Goździewski (73), 0:5 – Goździewski (77), 0:6 – Goździewski (86).

ORZEŁ: Kuryś – Bazela, D. Trusiuk, Dyszewski, M. Olender (58 Ł. Tatysiak), Rzeszut, E. Krzyżanowski (80 Czapla), Sawa, Tomaszewski, Sieniawski, A. Olender. Trener – Dominik Drewiecki.

ASTRA: Korycki – Kępka, Szewczyk, Jaruga, Ziarek (60 Goździewski), Kuchta (75 Popielnicki), S. Dąbrowski (70 Neckar), Brzezowski (46 Bereda), Patoka, Nowakowski, Prybiński (75 Nowak). Trener – Artur Dąbrowski.

Astra Leśniowice po ponad 20 latach wraca do chełmskiej ligi okręgowej. W niedzielę (23 czerwca) w barażowym meczu o V ligę nie dała szans Orłowi i zwyciężyła na jego terenie w Srebrzyszczu aż 6:0. Początkowo spotkanie było wyrównane, ale z upływem czasu to podopieczni Artura Dąbrowskiego zaczęli przeważać. W 39 minucie wywalczyli rzut wolny, który kapitalnym strzałem na gola zamienił Sebastian Dąbrowski. Po zmianie stron wicelider niedawno zakończonego sezonu „A” klasy przeprowadził dwie akcje, które pogrążyły gospodarzy.

Najpierw, w 47 minucie, po raz kolejny ładnym strzałem z wolnego popisał się S. Dąbrowski, a 120 sekund później oskrzydlającą akcję gości wykończył Krystian Nowakowski. Orzeł walczył o honorową bramkę i w 73 minucie powinno być 1:3. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Daniel Trusiuk. Końcówka to absolutna dominacja podopiecznych A. Dąbrowskiego, a klasycznym hat-trickiem popisał się Bartosz Goździewski, który na murawie pojawił się w 60 minucie. Ostatni raz Astra grała w okręgówce w sezonie 2002/03. Orzeł wraca z kolei do „A” klasy, w której ostatnio rywalizował w sezonie 2016/17. (kg)