poniedziałek, 25 sierpnia 2014 11:15

Tartak zlikwidowany

Zakończył się proces likwidacji Zakładu Drzewnego we Włodawie. Tym samym firma, która zatrudniała przed kilkoma laty kilkudziesięciu pracowników, przestała istnieć faktycznie i prawnie. Tartak był jednoosobową spółką gminy miejskiej Włodawa. Do tej pory większość z byłych pracowników zakładu pozostaje bez pracy. Burmistrz Jerzy Wrzesień - główny inicjator likwidacji - tłumaczy, że to było jedyne i najlepsze rozwiązanie.

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 11:14

Dwa tysiące miesięcznie do końca sezonu

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie będzie wspierać Miejski Ludowy Klub Sportowy „Włodawianka”. Krytycy już mówią, że jest to wyłącznie zagrywka propagandowa burmistrza, by zbierać głosy kibiców. - Dziwne, że na trzy miesiące przed wyborami burmistrz okazał się miłośnikiem sportu, choć przez dwie kadencje na sport żałował każdego grosza - mówi jeden z radnych.

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 11:14

Drogi nie zaorał, za to pobił policjanta

Do 3 lat za kratkami może spędzić 41-latek z Uhruska (gm. Wola Uhruska), który znieważył i uderzył pięścią funkcjonariusza policji. Najpierw mężczyzna groził sąsiadom, że zaora prowadzącą do ich domu drogę. To właśnie oni wezwali mundurowych.

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 11:14

Najlepsi uczniowie docenieni

Zarząd Powiatu we Włodawie uchwałą z 13 sierpnia przyznał dziesiątce uczniów stypendia za wyniki w nauce. Uczniowie szkół prowadzonych przez powiat włodawski będą otrzymywali po 150 zł miesięcznie przez cały nadchodzący rok szkolny.

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 11:13

Stop agresji na drodze - kolejni pijani

Ponad 730 skontrolowanych kierowców, z których dwaj byli nietrzeźwi, oraz wystawionych pięć mandatów to efekt weekendowej akcji „Stop agresji na drodze” przeprowadzonej przez włodawską drogówkę na drogach powiatu. - Naszym celem było wyeliminowanie uczestników ruchu, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu i narkotyków - mówi sierż. szt. Daniel Eustrat z KPP we Włodawie.

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 11:13

Bakterie w wodociągu w Różance

Badanie wody z wodociągu należącego do Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej (RSP) w Różance wykazało zanieczyszczenia mikrobiologiczne - obecność bakterii coli i enterokoków kałowych. O wynikach badania RSP powiadomiła Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego (PPIS) we Włodawie. Konieczne okazało się chlorowanie.