poniedziałek, 28 lipca 2014 11:56

Włodawa nie chce łupka

Trwa prawna batalia o wysypanie miliona ton łupka do dołu po kopalni piasku we Włodawie. Rok temu Starostwo Powiatowe we Włodawie odmówiło inwestorowi zgody na wwiezienie w to miejsce ok. 50 tysięcy ciężarówek łupka z kopalni w Bogdance. Inwestor odwołał się od tej decyzji i sprawa „utknęła” w administracyjnych przepychankach. Przeciwnicy łupka obawiają się nie tylko rozjeżdżenia dróg przez ciężarówki, ale i tego, że łupek może skazić włodawskie ujęcia wody pitnej.

poniedziałek, 28 lipca 2014 11:54

Diler w rękach policji

Niezwykle pracowitą niedzielę mieli policjanci pilnujący bezpieczeństwa w Okunince. Patrol zatrzymał trzech mężczyzn, którzy złamali ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

poniedziałek, 28 lipca 2014 11:09

Starosta ostro do pani wójt

Wiesław Holaczuk, starosta włodawski, dementuje doniesienia o tym, jakoby sądu rejonowego we Włodawie miało nie być w ogóle. - Jestem w stałym kontakcie z ministerstwem sprawiedliwości i z moich informacji wynika, że sąd rejonowy we Włodawie zostanie przywrócony - twierdzi starosta. Przy okazji udziela reprymendy wójt gminy Hanna, która przed tygodniem wytykała brak wspólnych działań w obronie sądu.

poniedziałek, 28 lipca 2014 11:08

Dla organizacji i grup nieformalnych

(25 lipca) Do 15 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie w konkursie „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO”. Można otrzymać grant do 5 tys. zł na praktycznie każdy dobry pomysł. I o tym wszystkim można się było dowiedzieć w sali włodawskiego starostwa podczas szkolenia dla beneficjentów. Takie spotkania z przedstawicielami młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i grup samopomocowych odbywają się w całym województwie.

poniedziałek, 28 lipca 2014 11:08

Progi nie są rozwiązaniem

Gładki asfalt i prosta droga to idealne warunki do tego, by sprawdzić możliwości motocykli. Amatorzy szybkiej jazdy z Woli Uhruskiej i okolic za tor testowy upodobali sobie ulice Spokojną i Spacerową, na których rozwijają zawrotne prędkości.

poniedziałek, 28 lipca 2014 11:08

Alarm był, bomby już nie

Ewakuacja Urzędu Skarbowego i przerwana praca Prokuratury Rejonowej we Włodawie to efekt wiadomości e-mail, która dotarła we wtorkowy ranek do tych instytucji. Nieznany autor twierdził, że o godz. 12.20 w budynkach wybuchnie bomba. Na szczęście groźby okazały się nieprawdziwe.