poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:13

Brudasie, daj żyć!

Znikające śmietniczki i rosnące nielegalne wysypiska śmieci w lasach i na polach. Z tym boryka się gmina Wola Uhruska. Mieszkańcy narzekają na bezczynność urzędników, a urzędnicy mówią, że to wina mieszkańców i planują akcję edukacyjną.

poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:12

Skatepark za ćwierć miliona

O młodzież dbać należy i nie wolno skąpić na pożyteczne inwestycje do niej kierowane. Można nawet wydać 250 tys. zł na skatepark. A co zrobić, gdy w kasie miasta brakuje pieniędzy? Można zabrać te przeznaczone na remont ulicy Chełmskiej. Jest dylemat? Przekonamy się na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:11

Kompania honorowa wśród straganów?

Zdumiewające jest, jak we Włodawie komplikują się proste sprawy, powodując niepotrzebne niesnaski. Burmistrz proponuje kombatantom targowisko jako miejsce obchodów uroczystości 70. rocznicy uformowania we Włodawie 2 Warszawskiej Brygady Saperów. Skandal? - Ogromny - odpowiadają przeciwnicy pomysłu, dodając, że na obchody mają przyjechać najwyżsi dowódcy wojskowi. Uroczystości planowane są na 1 września, zatem czasu jest jeszcze sporo, by znaleźć bardziej godne miejsce.

poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:09

Zrzutka na medyków w Okunince

Jest szansa, że po latach nieobecności, w Okunince pojawi się punkt medyczny. Ofertę zadbania o zdrowie turystów w sezonie nad Jeziorem Białym złożyła gminie Włodawa firma z Lubartowa. Koszt medycznego zabezpieczenia wczasowiska przez dwa letnie miesiące to ok. 25 tys. zł - przez jednego medyka! Gmina zastanawia się skąd wziąć na to fundusze.

poniedziałek, 14 kwietnia 2014 10:15

Wiatraki czekają na decyzję

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska pogroził palcem swojemu lubelskiemu oddziałowi i dał mu 14 dni na wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę farmy wiatrowej w gminie Wyryki. Jeśli decyzja będzie pozytywna, na drodze do powstania farmy staną jedynie wyryccy radni.

poniedziałek, 14 kwietnia 2014 10:14

Sponsoring sposobem na remont

Mikołaj Butryn, dyrektor Włodawskiego Domu Kultury, jest fantastycznym zarządcą. Wygląda na to, że nie wydając pieniędzy z budżetu uda mu się zrealizować remont generalny budynku, który jest siedzibą podległej mu placówki. Wszystkie pieniądze na ten cel - a mowa o kilkudziesięciu tysiącach złotych - mają pochodzić od prywatnych sponsorów, przynajmniej tak zapewnia dyrektor.