poniedziałek, 08 września 2014 10:47

Koleiny męki

Droga gminna w Różance do tzw. czworaków, w których mieszka 11 rodzin, to nie droga, a zwykły tor bojowy, w którym koleiny mają i po pół metra głębokości. Żaden pojazd tamtędy nie pojedzie, no może poza dużymi ciągnikami. Mieszkańcy dojeżdżają do domu tylko dzięki łaskawości Andrzeja Kaliszuka, który użycza im prywatnej drogi.

poniedziałek, 08 września 2014 10:46

Bój o Włodawę

Wiesław Holaczuk - obecnie starosta, Jerzy Wrzesień - aktualnie burmistrz oraz Wiesław Muszyński - szef lewicy są najpoważniejszymi kandydatami w wyborach na burmistrza Włodawy. Ewentualni inni kandydaci wydają się nie mieć większych szans na zdobycie więcej niż kilka procent głosów.

poniedziałek, 08 września 2014 10:42

Kopiec w Wytycznie jak nowy

Wiele wskazuje na to, że Bronisław Komorowski - prezydent RP pojawi się z krótką wizytą podczas obchodów 75. rocznicy bitwy z Armią Czerwoną pod Wytycznem. Uroczystości odbędą się prawdopodobnie 30 września. Prawdopodobnie, bo wszystko jest szykowane właśnie pod przyjazd prezydenta. Tymczasem Kopiec Chwały pod Wytycznem wygląda już zupełnie inaczej.

poniedziałek, 08 września 2014 10:40

Nowy rok, nowa hala

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół w Woli Uhruskiej było wyjątkowe, bo połączone z otwarciem nowoczesnej hali sportowo- widowiskowej.

poniedziałek, 08 września 2014 10:37

No to do nauki!

W poniedziałek, 1 września, w szkołach odbyły się uroczyste inauguracje roku szkolnego. Uczniowie w większości wrócili do ławek z uśmiechem, choć wakacji żal na pewno. Władze samorządowe powiatu uczestniczyły w tych uroczystościach.

poniedziałek, 08 września 2014 10:24

Dzień Działkowca nad Włodawką

(6 września) Święto Działkowca obchodzili w sobotę posiadacze ogródków działkowych im. J.I. Kraszewskiego we Włodawie. Nie tylko świętowali, ale i podjęli ważną decyzję - założyli swoje stowarzyszenie ogrodnicze, odłączając się od Polskiego Związku Działkowców.