środa, 17 września 2014 14:42

Zostały tylko zgliszcza

Mało brakowało, a młodzi małżonkowie Monika i Tomasz Kulawczukowie z Horodyska i ich 7-letnia córeczka Wiktoria straciliby życie w pożarze swojego domu. Żyją tylko dzięki sąsiadce, która w porę dostrzegła płomienie i wyrwała ich z głębokiego snu. Jednak drewniany dom, który dopiero skończyli remontować, spłonął praktycznie doszczętnie. Nie był ubezpieczony. Pogorzelcy proszą ludzi dobrej woli o wsparcie.

środa, 17 września 2014 14:42

Odnalazł się cały i zdrowy

Pana Tomasza szukała rodzina, policjanci i wielu mieszkańców Chełma. Gdy tylko pojawił się komunikat o jego zaginięciu, na portalach społecznościowych zawrzało. Internauci udostępniali jego zdjęcie i informację o zaginięciu. Mężczyzna odnalazł się w Woli Uhruskiej.

środa, 17 września 2014 14:37

Dwadzieścia szwów po ataku amstaffa

7-letnia Emilka Gołębiowska ze Stawu w gminie Chełm omal nie została zagryziona przez amstaffa. Groźny pies wydostał się z posesji sąsiadów i zaatakował dziecko, które bawiło się z koleżanką. Emilka ma dotkliwie poranioną prawą rękę. Pies został już uśpiony.

środa, 17 września 2014 14:36

Australijczycy chcą fedrować

To już oficjalna informacja. Ministerstwo Środowiska, uwzględniając interes publiczny, odrzuciło wniosek Bogdanki o koncesję wydobywczą na złoża K-6-7, które rozpoznają Australijczycy z PDCo i chcą przy nich wybudować koplnię, co potwierdzili w ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej, zapewniając, że kopalnia powstałaby na terenie powiatu chełmskiego.

środa, 17 września 2014 14:32

Podpalili BMW, bo źle jechała

Uznali, że właścicielka BMW jeździ autem tej marki zdecydowanie za wolno. Tak ich to rozsierdziło, że postanowili podpalić jej samochód. Plan szybko wcielili w życie. Podpalacze wpadli już w ręce policjantów.

środa, 17 września 2014 14:26

O co chodzi staroście?

Nie lada konsternacja zapanowała w minionym tygodniu w grupie G9, która aspiruje do utrzymania władzy w powiecie chełmskim, gdy okazało się, że Jacek Kosiński, dyrektor wydziału rozwoju w starostwie powiatowym, został pełnomocnikiem… konkurencyjnego komitetu wyborczego.