czwartek, 17 kwietnia 2014 09:31

Parafia Św. Rodziny pożegnała proboszcza

Lekarzom nie udało się uratować życia księdza Jana Pokrywki. Proboszcz parafii pw. Św. Rodziny i kanonik honorowy Kapituły Chełmskiej w Chełmie zmarł 9 kwietnia w szpitalu w Hrubieszowie, gdzie trafił 27 marca po rozległym wylewie. Ksiądz Jan miał 58 lat. Jego ostatnie pożegnanie odbyło się w sobotę, 12 kwietnia, na cmentarzu komunalnym w Chełmie.

czwartek, 17 kwietnia 2014 08:45

VIP-y czekają na sprawiedliwość

Po ponad roku od skierowania aktu oskarżenia przed chełmskim sądem ruszył proces przeciwko posłowi SLD Zbigniewowi Matuszczakowi i wiceprezydentowi Chełma Stanisławowi Mościckiemu. Obaj twierdzą, że są niewinni, a cała sprawa ma podłoże polityczne.

czwartek, 17 kwietnia 2014 13:43

Marcelinka chciałaby zobaczyć tęczę

Tańczyć, jeździć na rowerze, zobaczyć Bałtyk i tęczę - to marzenia 10-letniej Marcelinki Sobczuk ze Strachosławia. Wydawałoby się, że cóż to za marzenia, ale Marcelinka już straciła wzrok w lewym oku, a teraz traci w prawym. A medycyna, przynajmniej w Polsce, jest bezradna.

Chirurg Roman Z. został oskarżony o błąd w sztuce medycznej, jaki miał spowodować podczas operacji 37-letniej nauczycielki I LO w Chełmie Agnieszki Król. Dzień po zabiegu laparoskopowego usunięcia woreczka żółciowego kobieta zmarła. Jej śmierć nie miała jednak związku z błędem chirurga. Ten nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień.

czwartek, 17 kwietnia 2014 08:42

Światłowód już się ciągnie

W Pokrówce pierwsze domy już zostały podłączone do światłowodu, którym niebawem popłynie superszybki internet. Możliwość przyłączenia się do sieci mają jeszcze mieszkańcy ul. Jarzębinowej i Mostowej oraz Żółtaniec. - Limit niespełna 300 odbiorców jakich możemy podłączyć w Pokrówce i Żółtańcach jest już na wyczerpaniu. Zbieramy ostatnich chętnych - mówi Zbigniew Siczek, przedstawiciel operatora Telsonet Sp. z o.o. z Lublina, będącego inwestorem projektu.

czwartek, 17 kwietnia 2014 08:39

Miasteczko Siedliszcze

Gmina Siedliszcze rozpoczyna zabiegi o przywrócenie praw miejskich. - To nie tylko prestiż, ale dobry sygnał dla inwestorów i możliwość pozyskiwania dodatkowych funduszy unijnych - mówi Hieronim Zonik, wójt Siedliszcza. Jednocześnie zaprzecza, że nadanie praw miejskich wiąże się z wyższymi podatkami. - Nic podobnego. To przecież rada gminy lub miasta ustala lokalne podatki.