poniedziałek, 15 września 2014 11:48

Palą się bele

Aż trzy pożary stert słomy wybuchły w ciągu ostatnich dwóch tygodni w powiecie włodawskim. Najdotkliwszy w skutkach okazał się ten z 10 września, kiedy to w Andrzejowie (gm. Urszulin) spłonęło 1500 bel wartych 35 tys. zł.

poniedziałek, 15 września 2014 11:48

Statystycznie w pierwszej trójce

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, jak co roku, zleciło opracowanie rankingu wykorzystania środków unijnych i rankingu inwestycyjnego. Powiat włodawski zajął 3. miejsce, zaś w rankingu wykorzystania środków unijnych miejsce 2. Wręczenie statuetek odbędzie się podczas XII edycji Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w dniach 1-2 października w Hotelu Warszawianka nad Zalewem Zegrzyńskim. Starosta Wiesław Holaczuk nie kryje zadowolenia. To piękne podsumowanie jego 4-letniej kadencji.

poniedziałek, 15 września 2014 11:48

Urszulin pretendentem

Trwa konkurs na najciekawsze i najatrakcyjniejsze miejsce Lubelszczyzny - „Turystyczne Perły Regionu Lubelskiego 2014″, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Gmina Urszulin, jako jedna z ośmiu gmin biorących udział w plebiscycie, będzie miała okazję zaprezentować się 16 września br. na antenie Radia Lublin. Audycji o gminie Urszulin będzie można słuchać tego dnia pomiędzy godziną 9.00 a 12.30. Jednak, aby gmina Urszulin stała się Turystyczną Perłą Lubelszczyzny, potrzebne są głosy. Na Urszulin głosujemy poprzez wysłanie SMS-a o treści PERLY.URSZULIN na numer 71601 (Koszt 1.23 zł z VAT za SMS) lub SMS-a o treści Perla.7 na numer 71321 (Koszt 1.23 zł z VAT za SMS).
Więcej informacji o aktualnych wynikach głosowania oraz film promujący walory Urszulina i okolic znajdują się na stronie Urzędu Gminy Urszulin: www.ug.urszulin.eu

poniedziałek, 15 września 2014 11:44

Pijani kradli złom

Policjant włodawskiej komendy w czasie wolnym od służby zauważył, że dwaj mężczyźni wynoszą siatkę ogrodzeniową z terenu jednej z posesji w gm. Włodawa. Powiadomił dyżurnego, a sam ruszył w pościg za złodziejami.

poniedziałek, 15 września 2014 11:43

Opiekują się tylko do śmierci

Zbutwiałe, poprzewracane krzyże, brak tabliczek czy zrównane z ziemią mogiły - tak wygląda część cmentarza w Różance, na której chowani są pensjonariusze tamtejszego Domu Pomocy Społecznej. - Chyba DPS stać na to, by zapewnić tym ludziom godziwy spoczynek - denerwują się ludzie odwiedzający nekropolię.

poniedziałek, 15 września 2014 09:45

Co to jest lapidarium?

We Włodawie turysta może spotkać drogowskaz dotyczący nieistniejącego lapidarium, natomiast próżno szukać drogi do głównego zabytku miasta - XVIII-wiecznego kościoła pw. św. Ludwika.