środa, 23 lipca 2014 08:14

Kierujący byli trzeźwi

Mimo że od tragicznego wypadku w Kołaczach, w którym zginęło dwoje młodych ludzi, minęły już dwa tygodnie, wciąż nie udało się ustalić przyczyn tragedii. Wiadomo za to, że oboje kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

środa, 23 lipca 2014 08:14

Rejonowy nie dla Włodawy

Od przyszłego roku przywrócone zostaną trzy Sądy Rejonowe na Lubelszczyźnie. Niestety, nie ma wśród nich sądu włodawskiego, który obsługuje zbyt małą liczbę mieszkańców. - Gdyby były wspólne działania, być może sąd udałoby się przywrócić - uważa Grażyna Kowalik, wójt Hanny.

środa, 23 lipca 2014 08:13

Wiosną ruszy budowa muzeum w Sobiborze

W przyszłym roku zacznie się budowa budynku muzeum w Sobiborze. Całość będzie utrzymana w minimalistycznym, wręcz ascetycznym stylu, by instalacja jak najdobitniej podkreślała swoją służebną rolę w miejscu kaźni 175 tys. ludzi.

środa, 23 lipca 2014 08:13

Gdzie żyje się najlepiej

W jakim stopniu wykorzystywane są fundusze unijne, czy realizowane inwestycje trafiają w potrzeby mieszkańców, jakie jest zadłużenie gminy - na te i wiele innych pytań odpowiada Ranking Samorządów przygotowywany co roku przez „Rzeczpospolitą”. W czołówce tego zestawienia znalazły się dwie gminy z powiatu włodawskiego - Wola Uhruska oraz Hanna.

środa, 23 lipca 2014 08:12

Z promilami po Okunince

Piłeś - nie jedź! Tego hasła widocznie nie słyszał 19-latek z Radomia, który w Okunince przywalił po pijaku w uliczną latarnię. Nie dość, że dość poważnie rozbił swojego Opla Omegę, to jeszcze stracił prawo jazdy. Odpowie też za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji.

środa, 23 lipca 2014 08:12

Druga odsłona festiwalu organowego

W niedzielę, 27 lipca, w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, odbędzie się drugi koncert w ramach Nadbużańskiego Festiwalu Organowego 2014. Wystąpi Barbara Grondkowska (Lublin).