Młody chłopak i rok młodsza od niego piękna dziewczyna spotkali się nocą na pustej, prostej drodze. Niestety, tego żadne z nich nie przeżyło. Do tej pory trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku, do którego doszło w niedzielny wieczór w Kołaczach (gm. Stary Brus), w którym na skutek czołowego zderzenia dwóch Hond zginęła 21-letnia Diana i 22-letni Marcin. Tragedia tym większa, że dziewczyna osierociła trzyletnią córeczkę.

poniedziałek, 14 lipca 2014 09:48

Pijani straszyli policjantów

Niemal dwa promile alkoholu wydmuchali studenci z Terespola, których włodawska policja zatrzymała na... rowerku wodnym. Nie dość, że pijani pływali sprzętem wodnym, to jeszcze odgrażali się kontrolującym ich policjantom.

poniedziałek, 14 lipca 2014 09:48

Chciała wrócić do domu

74-letnia pensjonariuszka Domu Pomocy Społecznej w Różance miała już dość ośrodka i postanowiła wrócić do domu. Nie informując nikogo o swoich planach w niedzielny poranek (6 lipca) wyszła z zakładu. Kobietę błąkającą się po nadbużańskich łąkach znaleźli dopiero policjanci, choć ta z ratunku niezbyt się ucieszyła.

Radni z Wyryk pobierają co miesiąc diety zryczałtowane niezależnie, czy Rada Gminy pracuje, czy też nie. To dlatego na konto przewodniczącej Teresy Sokołowskiej w miesiącach wolnych od obrad wpływa po 800 zł diety, mimo iż ta przebywa na urlopie macierzyńskim.

poniedziałek, 14 lipca 2014 09:30

Fuzja bibliotek od września

Włodawska filia Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie zostanie zlikwidowana, a jej zbiory i pracowników przejmie Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie. – W ten sposób powstanie świetnie funkcjonujące centrum biblioteczne – cieszy się burmistrz Jerzy Wrzesień.

poniedziałek, 14 lipca 2014 09:30

Piorun uderzył w stodołę

Gwałtowne burze z wyładowaniami atmosferycznymi, które przeszły nad naszym regionem w poniedziałek, odcisnęły swoje piętno również w powiecie włodawskim. W Krasówce (gm. Włodawa) od uderzenia pioruna doszczętnie spłonęła stodoła. Właściciel swoje straty oszacował na 35 tys. zł.