poniedziałek, 07 kwietnia 2014 10:31

Gdzie tu sprawiedliwość?

Mariusz Dąbrowski został ukarany przez sąd naganą za niepilnowanie krowy, której… nie ma. Odwołał się od wyroku, myśląc, że pomyłka szybko się wyjaśni. Sąd podtrzymał naganę i dołożył mu 400 zł kary. - Gdzie tu sprawiedliwość? - pyta rozżalony mężczyzna.

poniedziałek, 07 kwietnia 2014 10:24

Maluszkowo już działa

Przemówienia, przecięcie wstęgi, poświęcenie budynku oraz występy artystyczne - tak w skrócie wyglądało oficjalne otwarcie pierwszego przedszkola w Susznie. Dla liczącej ponad 1000 mieszkańców miejscowości taka placówka jest dobrodziejstwem, bo nie będą już musieli wozić swoich pociech do przedszkoli we Włodawie.

poniedziałek, 07 kwietnia 2014 10:24

O meteozagrożeniach i odpadach

(31 marca) Obradował Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego. Głównymi tematami spotkania były: ocena oddziaływania nowego systemu gospodarki odpadami na środowisko i poprawę czystości w mieście, przeciwdziałanie spalaniu śmieci w kotłowniach domowych oraz ocena przygotowania służb inspekcji i straży do przeciwdziałania ewentualnym skutkom zagrożeń meteorologicznych.

poniedziałek, 07 kwietnia 2014 10:22

Wypadek - przypadek

Włodawska prokuratura umorzyła w ubiegłym tygodniu postępowanie w sprawie śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego w Kolonii Wytyczno. Zginęli wtedy dwaj mężczyźni.

poniedziałek, 07 kwietnia 2014 10:21

PiS jednoczy prawicę

Jako pierwsze odkrywa swoje karty włodawskie PIS, które już powoli tworzy listy kandydatów do jesiennych wyborów samorządowych. Tym razem cała prawica chowa się pod skrzydła PiS-u prowadzonego przez starostę Wiesława Holaczuka. Jaki będzie tego efekt, o tym przekonamy się 16 listopada - w dniu wyborów.

poniedziałek, 07 kwietnia 2014 10:21

Trzy lata za śmierć konkubiny

Przed tygodniem zakończył się proces 72-letniego Jana H. z Hanny, który odpowiadał za pobicie ze skutkiem śmiertelnym swojej konkubiny.